Kā nesabojāt visu ražu un atbrīvot pagrabu no mitruma un pelējuma

Mitrums un pelējums pagrabā traucē uzglabāt krājumus un sagatavoties ziemai. Visbiežāk gadās, ka uz grīdas nav peļķu, no griestiem nepil, un stūros nav pelējuma.

Parunāsim par to, kā ātri un uzticami izkaltēt pagrabu, neizmantojot dārgas metodes.

Kas izraisa mitruma un pelējuma uzkrāšanos pagrabā?

Ja rodas šāda problēma, vispirms ir jānoskaidro iemesli. Lai to izdarītu, pagrabā ieslēdziet gaismu vai paņemiet jaudīgu lukturīti un rūpīgi pārbaudiet telpu:

1. Ja ūdens pilieni kondensējas galvenokārt uz griestiem un sienu augšpusē, tad ventilācija nedara savu darbu. Vai arī tas ir pilnībā piepildīts ar atkritumiem.

2. Pastāvīgs mitrums un peļķes uz grīdas liecina par augstu gruntsūdens līmeni. Šeit ir svarīgi ņemt vērā gada laiku, plūdus jūsu reģionā un vispārējo laikapstākļu profilu – varbūt līst kā mēnesi, bet ūdens stāv.

3. Ja ūdens pilieni parādās tikai uz sienām vidējā un apakšējā daļā, tas nozīmē, ka ir problēmas ar pagraba hidroizolāciju.

Iemesls var būt diezgan banāls – pagraba logs ir vecs un ielaiž mitru gaisu no ielas. Ilgstoši līstot, viss šis mitrums iekļūst iekšā un gaiss kļūst mitrs. Šajā gadījumā pietiek veikt nelielu remontu, nosiltināt logu un problēma pazudīs pati no sevis.

Problēma ir jāatrisina atkarībā no tās cēloņiem. Dažviet būs nepieciešami remontdarbi, citviet pietiek ar gaisa sausinātāju uzstādīšanu.

Neapskatīšu gruntsūdeņu problēmu, kad nepieciešams atvērt pamatus, atsūknēt ūdeni un pārtaisīt aklo zonu un hidroizolāciju – visi saprot, ka tas nav ātri un ir diezgan dārgi.

Pastāstīšu par vienkāršiem gadījumiem, kad ventilācijas problēmu un paša pagraba sliktā dizaina dēļ pagrabā parādījās kapilārais mitrums un kondensāts. Kad pagrabu kaut kādu iemeslu dēļ nav iespējams pārbūvēt, bet ir nepieciešama uzglabāšanas telpa.

Atbrīvošanās no kapilārā mitruma

Jūs varat uzlabot situāciju un nedaudz izkaltēt gaisu pagrabā ar atbilstošu hidroizolāciju. Mitrums no apkārtējās augsnes iekļūst pagrabā, un ar šo situāciju var tikt galā.

1. Vienkāršākais, ko varat darīt, ir cieši noklāt pagraba sienas ar jumta filcu vai hidroizolācijas materiālu. Ja tas izdodas, uzticamības labad būtu ieteicams nosegt arī ārpusi.

2. Tieši uz sienām, īpaši, ja tās ir porainas, betonētas, ar daudzām mikroplaisām, var uzklāt mitrumizturīgus savienojumus, piemēram, bitumena mastiku vai polimēru sveķus. Šīs vielas cieši aizsprosto mazākās plaisas un poras un var apturēt kondensāta veidošanos.

Vecmodīga metode liekā mitruma noņemšanai

To lieto kopš padomju laikiem, kad nebija citu veidu, kā pagrabā izžāvēt gaisu. Īpaši labi tas darbojas nelielos pagrabos – tieši tādos, kādi tiek ražoti vasarnīcās un privātmājās.

Jums būs nepieciešams lēts materiāls, 6 – 10 kilogrami dzēsta kaļķa. Uzsveru – der tikai dzēstais kaļķis. Jāpaņem koka kaste, jāielej tajā dzēstais kaļķis un jānoliek atvērtā veidā pagraba vidū uz ziemu.

Līdz pavasarim, pateicoties atmosfēras mitruma uzsūkšanai, kaļķi tiks dzēsti un tos varēs izmantot saimniecībā, kā vien vēlaties.

Kaļķi lieliski sausina gaisu un ilgstoši saglabā mitrumu. Bieži vien šī viena metode darbojas 100% bez papildu izmaksām, padarot pagrabu sausu un piemērotu pārtikas uzglabāšanai.

Lasi vēl: Kā sagatavot rozes ziemai: sistēma, kas liks jūsu krūmiem izskatīties kā profesionāļu koptiem

Bet ar pagraba iztukšošanu nepietiek, ir svarīgi atbrīvoties no pelējuma, pretējā gadījumā tas turpinās vairoties, saindējot gaisu un krājumus.

 

 

Šķir otru lapu, lai lasītu turpinājumu….

Leave a Comment